بررسی اس اس دی SAMSUNG 990 PRO

SSD SAMSUNG 990 PRO

حافظه های اس اس دی سامسونگ، یکی از پرطرفدار ترین SSD های بازار هستند که با وجود هزینه ی تقریبن بالاتر خود در مقایسه با سایر برند ها، با توجه به سرعت، طول عمر و برند سازی بهتر توانسته اند بخش بزرگتری از بازار حافظه های ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر و لپ تاپ ها را تصاحب کنند.

این حافظه ها در مدل های مختلفی معرفی شده اند، برای دسترسی به لیست تمام این حافظه های اس اس دی اینجا کلیک کنید.

بررسی ویژگی های ساختاری اس اس دی

نام اس اس دی
کمپانی سازنده
نوع فلش
SAMSUNG 990 PRO
SAMSUNG
TLC

سامسونگ یکی از برترین کمپانی های سازنده قطعات الکترونیکی در جهان است، این کمپانی در تولید حافظه های SSD و حافظه های RAM جز برترین شرکت ها در جهان به شمار می رود.

امروزه حافظه های SSD به جای هارد دیسک های مکانیکی برای ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوترها به کار می روند، برای مشاهده ی تمام SSD ها از برند های مختلف اینجا کلیک کنید.

حافظه های اس اس دی برای ذخیره کردن اطلاعات از بخش های به نام حافظه فلش استفاده می کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع حافظه های فلش در SSD اینجا کلیک کنید.

فرم فاکتور
نوع رابط
کنترلر حافظه
M.2
NVMe
Samsung controller

فرم فاکتور در حافظه های اس اس دی به نوعی شکل فیزیکی آنها است مانند انواع M.2 و 2.5 اینچی، برای کسب اطلاعات بیشتر راجب فرم فاکتور حافظه های SSD اینجا کلیک کنید.

نوع رابط اتصال در حافظه های اس اس دی همان درگاه اتصال اطلاعاتی آنها به مادربرد است، برای کسب اطلاعات بیشتر راجب انواع رابط اتصال در حافظه های SSD اینجا کلیک کنید.

کنترلر حافظه قطعه ای است که به نوعی اجزای حافظه فلش را به رابط های ورودی و خروجی اس اس دی متصل می کند، برای کسب اطلاعات بیشتر راحب کنترلر حافظه SSD اینجا کلیک کنید.

ظرفیت های عرضه شده
میانگین طول عمر
1TB - 2TB - 4TB
1,500,000 ساعت
وزن
نور پردازی
خنک کننده
8.7 گرم
فاقد / دارا
فاقد / دارا

مشخصات شماره و کد معرفی اس اس دی

مشخصات سرعت عملکرد اس اس دی

سرعت نوشتن ترتیبی (متوالی)
سرعت خواندن ترتیبی (متوالی)
6900 مگابایت بر ثانیه
7450 مگابایت بر ثانیه

سرعت نوشتن ترتیبی یا متوالی نشان دهنده ی نوشتن بلوک های بزرگ به هم پیوسته از داده ها در مکان های مجاور با عمق یک صف است، برای کسب اطلاعات بیشتر راجب سرعت های خواندن و نوشتن در حافظه های SSD اینجا کلیک کنید.

سرعت خواندن ترتیبی یا متوالی نشان دهنده ی خواندن اطلاعات بلوک های به هم پیوسته ی داده با عمق یک صف از مکان های مجاور است، برای کسب اطلاعات بیشتر راجب سرعت های خواندن و نوشتن در حافظه های SSD اینجا کلیک کنید.

سرعت نوشتن تصادفی
سرعت خواندن تصادفی
تا 1.55 میلیون
تا 1.2 میلیون

سرعت نوشتن تصادفی در حافظه اس اس دی نشان دهنده ی سرعت نوشتن اطلاعات و فایل های کوچک پراکنده در درایو است، برای کسب اطلاعات بیشتر راجب سرعت های خواندن و نوشتن در حافظه های SSD اینجا کلیک کنید.

سرعت خواندن تصادفی در حافظه اس اس دی نشان دهنده ی سرعت خواندن اطلاعات و فایل های کوچک پراکنده در درایو است، برای کسب اطلاعات بیشتر راجب سرعت های خواندن و نوشتن در حافظه های SSD اینجا کلیک کنید.

مشخصات مقاومتی و دمایی اس اس دی

مقاومت به لرزش
مقاومت به ضربه
مقاومت به شوک
دارد
دارد
دارد
میزان مصرف برق
محدوده دما عملیاتی
5.1 تا 5.8 وات در حالت فعال
0 - 70 درجه سانتیگراد

خرید س اس دی SAMSUNG 990 PRO

انتخاب بهترین حافظه ی اس اس دی

SSD

بهترین حافظه SSD برای هر نوع کاربری

اس اس دی

بررسی و معرفی برترین حافظه های اس اس دی برای استفاده در کاربری های مختلف
مشاهده
انتخاب بهترین حافظه ی اس اس دی

SSD

بهترین حافظه SSD برای هر نوع کاربری

اس اس دی

بررسی و معرفی برترین حافظه های اس اس دی برای استفاده در کاربری های مختلف
مشاهده

حافظه SSD

بررسی حافظه های اس اس دی مختلف از برند های متفاوت