بررسی تمامی پردازنده های سری K اینتل

پردازنده های سری کی اینتل

intel K series

پردازنده های سری K جزو معروف ترین و پرطرفدار ترین سری پردازنده های ساخته شده توسط کمپانی اینتل هستند که به دلیل توان پردازشی بالای اطلاعات، مورد توجه بخشی از بازار مصرف کنندگان قرار گرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویژگی های پردازنده های سری K اینتل تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بررسی پردازنده های سری کی اینتل

بررسی پردازنده های سری کی کمپانی اینتل

بررسی intel K series CPU

موضوعات مورد بررسی در این مطلب:

1- سری و پسوند های مختلف پردازنده های اینتل

2- وضعیت ضریب مالتی پلایر و قابلیت انجام اورکلاک

3- وجود پردازنده ی گرافیکی داخلی / گرافیک مجتمع یا آنبرد

4- توان پردازشی، توان الکتریکی و زمینه های استفاده از سری K

پردازنده های سری کی اینتل intel K series CPU سی پی یو های اینتل کمپانی اینتل

سری پردازنده های اینتل

پردازنده های اینتل در انواع مختلفی جهت استفاده در کاربری های متفاوت تولید می شوند، برای مثال از سری های G ، T ، H ، U ، K ، F به عنوان معروف ترین سری پردازنده های کمپانی اینتل نام برده می شود.

هر کدام از این سری های مختلف دارای ویژگی های خاصی هستند، این مشخصات سخت افزاری اختصاصی به نوعی به دلیل بهینه سازی هر نوع از پردازنده های برای کاربری های مختلف ایجاد شده است.

انواع پدازنده های کمپانی اینتل سری اف کا کی تی اچ جی

گرافیک مجتمع یا آنبرد

پردازنده گرافیکی، گرافیک مجتمع یا گرافیک آنبرد به معنی بخشی در داخل ساختار CPU است که وظیفه ی پردازش اطلاعات گرافیکی و انجام محاسبات خاص الکترونیکی و پردازش های عددی را بر عهده دارد.

پردازنده های سری K اینتل که اغلب با توانایی پردازش بالای اطلاعات شناخته می شوند، دارای گرافیک آنبرد یا مجتمع هستند، به این معنی که می توان از پردازنده های سری K بدون کارت گرافیک جداگانه استفاده کرد.

گرافیک آنبرد یا مجتمع - پردازنده گرافیکی در سی پی های سری کا اینتل

وضعیت ضریب مالتی پلایر

ضریب مالتی پلایر به نوعی نشان دهنده امکان انجام اورکلاک در پردازنده ها است، اورکلاک فرآیندی است که طی آن محدوده فرکانس پردازشی در CPU و توانایی پردازشی آن به طور محسوس افزایش می یابد.

در صورت باز بودن ضریب مالتی پلایر، پردازنده امکان افزایش دادن محدوده فرکانش پردازشی و انجام فرآیند اورکلاک را خواهد داشت، می دانیم که وضعیت ضریب مالتی پلایر در پردازنده های سری K باز است.

فرکانس مرجع و فرکانس توربو - اورکلاک در پردازنده های سری کی اینتل - ضریب مالتی پلایر

توان الکتریکی و مصرف انرژی

در زمینه توان الکتریکی یا به نوعی مصرف انرژی در پردازنده ها باید معیار های زیادی از جمله نسل پردازنده، معماری، تعداد هسته ها، فرکانس و … را با یکدیگر مقایسه کرد تا بتوان در این باره اظهار نظر نمود.

به طور کلی مصرف انرژی در پردازنده های سری K اینتل به دلیل ساختار و فرکانس پردازشی بالا از بعضی سری های دیگر اینتل مانند U بیشتر است، غالباً این سری از پردازنده ها مصرف انرژی زیادی دارند.

مصرف انرژی در پردازنده های مختلف اینتل

توان پردازشی اطلاعات

پردازش اطلاعات در CPU وابسته به بسیاری از عوامل است اما در کل توان پردازشی در پردازنده های سری K از سری هایی مانند U و حتی F بیشتر است، توان پردازشی بالا و قابلیت اورکلاک ویژگی بارز سری K است.

پردازش اطلاعات حتی در سری K نیز وابسته به معیار های جامع تر همانند نسل، معماری و نوع پردازنده است، برای مثال پردازنده های کامپیوتر در مقایسه با نوع لپ تاپی به طور کلی توان پردازشی بیشتری دارند.

پردازش اطلاعات در پردازنده های سری کی اینتل

زمینه استفاده از CPU

با توجه به ویژگی های پردازنده های سری K اینتل مانند طول عمر بیشتر توان پردازشی بالاتر و مشخصات سخت افزاری دیگر، از این سری CPU ها فقط در سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ های قوی استفاده می شود.

در سیستم های کامپیوتری که برای زمینه های مختلفی مانند گیمینگ طراحی های گرافیکی پیشرفته و فعالیت های پردازشی اطلاعات در سطح حرفه ای استفاده می شوند می توان از پردازنده های سری K استفاده کرد.

زمینه ی استفاده از پردازنده های سری کا اینتل

بررسی تخصصی تمام مدل های مختلف پردازنده های K series اینتل

مقالات مرتبط

آیکون پردازنده

CPU

بهترین پردازنده در بازه های قیمتی متفاوت برای کاربری های مختلف

پردازنده

بررسی و معرفی برترین پردازنده های کامپیوتر و لپ تاپ برای استفاده در کاربری های مختلف
مشاهده
آیکون پردازنده

CPU

بهترین پردازنده در بازه های قیمتی متفاوت برای کاربری های مختلف

پردازنده

بررسی و معرفی برترین پردازنده های کامپیوتر و لپ تاپ برای استفاده در کاربری های مختلف
مشاهده

پردازنده

بررسی پردازنده های مختلف اینتل و ای ام دی intel & AMD