معرفی نسخه های مختلف نرم افزار ادوبی ایکس دی

بررسی نرم افزار ادوبی ایکس دی - Adobe XD

نرم افزار ایکس دی به نوعی سازنده ی پروژه های بصری بر مبنای پلتفرم های مختلف مانند وبسایت، طراحی رابط کاربری و پروتوتایپ است، به بیان ساده تر این نرم افزار را می توان ابزاری برای ساخت صفحات مختلف اپلیکیشن و یا سایت های گوناگون دانست.

سرعت و دقت عمل بالا دو ویژگی بارز نرم افزار ادوبی ایکس دی هستند که باعث سبقت گیری  آن از نرم افزار های شبیه به خود شده است.

نسخه های مختلف از هر نرم افزار با توجه به ساختار خود از منابع مختلف از سیستم کامپیوتر و یا لپتاپ برای اجرا شدن استفاده می کنند، این نکته در رابطه با نرم افزار ایکس دی نیز وجود دارد به گونه ای که با پیشرفت تکنولوژی و ارائه شدن نسخه های جدیدتر از این نرم افزار توسط کمپانی ادوبی، این نسخه های جدید نیاز به پردازنده قوی تر، ظرفیت حافظه رم بیشتر، فضای حافظه ذخیره سازی بیشتر و …  خواهند داشت.

سخت افزار مناسب برای نسخه 2022 نرم افزار ادوبی ایکس دی - Adobe XD 2022

نسخه 2022 ایکس دی که نرم افزاری برای طراحی محیط های گرافیکی برای وبسایت و سایر پلتفرم هاست، با ویژگی های ارتقا یافته نسبت به نسخه های قبلی خود ارائه شده است.

با توجه به ساختار و همخوانی این نرم افزار با سایر نرم افزار طراحی شده توسط کمپانی ادوبی، هماهنگی و ایجاد ارتباط بین این نرم افزار ها به راحتی امکان پذیر است که باعث سهولت در ایجاد و پیاده سازی پروژه های گرافیکی مختلف می شود.

برای استفاده از نسخه 2022 نرم افزار ایکس دی بر روی سیستم های کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت نیاز به حداقل هایی سخت افزاری برای اجرای روان آن است، البته در سیستم های ضعیف تر هم می توان از این نسخه استفاده کرد اما احتمال هنگ گردن، کرش کردن سیستم و یا مشکل در استفاده از نرم افزار افزایش خواهد یافت.

سخت افزار مناسب برای استفاده از نرم افزار ایکس دی 2022
سخت افزار
حداقل سیستم مورد نیاز - 2022
سیستم عامل
ویندوز 10 / مک او اس Catalina - 10.15
پردازنده
پردازنده ای با سرعت 1.4 گیگاهرتز و بالاتر / 64 بیت
حافظه رم
4 گیگابایت
کارت گرافیک
بخش گرافیکی با پشتیبانی از Direct 3D DDI
وضوح مانیتور
صفحه نمایش 1280 در 800 پیکسل
هارد دیسک
2 گیگابایت فضای HDD + فضای مورد نیاز برای نصب
سخت افزار
سیستم توصیه شده توسط کمپانی سازنده - 2022
سیستم عامل
ویندوز 11 / مک او اس Big Sur - 11
پردازنده
پردازنده ای با سرعت 2 گیگاهرتز و بالاتر / 64 بیت
حافظه رم
16 گیگابایت
کارت گرافیک
2 گیگابایت حافظه گرافیکی - پشتیبانی از DirectX 12
وضوح مانیتور
صفحه نمایش 1920 در 1080 پیکسل
هارد دیسک
8 گیگابایت فضای SSD + فضای مورد نیاز برای نصب